چهارچوب مالی و خیریه

اينجا نهادی است كاملاً غيرانتفاعی

 

در شرايط كنونی كشور ما و با توجه به مشكلات و نارسايی‌های قابل توجهی كه در حوزه‌ی آموزش دچار آن هستيم، تأسيس و اداره‌ی مدرسه با اغراض انتفاعی و مادی جز ضرر مضاعف به دانش‌آموزان و آينده‌ی تعليم و تربيت حاصل ديگری در پی نخواهد داشت.

 

هرگاه انجام هرگونه فعاليتي، چه در حوزه ی آموزش معلمين و نيروي انساني و چه در حوزه ی امكانات و تجهيزات و يا هر مقوله ی ديگري از اين دست، به منزله ی تنزل انتفاع صاحبان سرمايه و ذي نفعان مدارس باشد، بديهي است كه هيچ كدام از اين اقدامات ضروري اتفاق نمي افتد و يا با نگاه دقيق تر شاهد كم لطفي مدرني كه اكنون در مدارس درحال وقوع است خواهيم بود كه از هر يك از اين ملزومات به ظاهري بسنده كرده ايم و حواسمان نيست كه هر روز تهي تر از ديروز مي شويم ولي با ظاهري زيباتر و فريبنده تر.

 

با توجه به دلايلي كه مختصري از آن آورده شد، مؤسسين مدرسه ی سرمد، از ابتداي فعاليت، اين مجموعه را به صورت كاملاً غيرانتفاعي و عام المنفعه به ثبت رساندند و تا به حال با كمك هاي بي دريغ و پر بركت خيرين دلسوز در حوزه ی تعليم و تربيت اين مدرسه را اداره كرده اند.

 

هم چنين در مورد شهريه ی دانش آموزان، عملكرد مدرسه اين گونه است كه در جلسه ای با ولیِ دانش آموز، مجموع هزينه هاي انجام شده براي دانش آموزان ارائه شده و هر يك از اوليا متناسب با توان مالي خود مي توانند مبلغ موردنظرشان را به عنوان شهريه ی فرزندشان تقبل نمايند.

 

گردانندگان مدرسه تلاش مي كنند تا به همه ی مخاطبان خود، اعم از اوليا، مراجعين و... پيام غيرانتفاعي و عام المنفعه بودن اين مدرسه را برسانند تا هم اوليا و هم خيرين گرامي بدانند كه هر آن چه به اين مدرسه پرداخت مي شود فقط و فقط صرف دانش آموزان و ارتقاي سطح آموزش خواهد شد.

 

در اين راستا و با توجه به اهداف بلندمدتی كه مدرسه ی سرمد پيش رو دارد، براي تأمين هزينه ی اين طرح‌ها، كماكان خيرين گرامی را به همیاری می‌طلبیم.

 

(برای اطلاع از نحوه‌ی همیاری به صفحه ی حمایت از ما مراجعه کنید)

مأموریت و چشم‌انداز

ما چرا هستیم؟
بیشتر

اخبار و تازه‌ها

ثبت نام سال تحصیلی ۹۸-۹۷
بیشتر

شما هم مشارکت کنید

حمایت از
«ارتقای کیفیت آموزش»
بیشتر